LEPPÄVIRRAN KUNNAN KESÄTYÖPAIKAT VUONNA 2020


Kesäksi 2020 on haettavana yhteensä 16 kesätyöpaikkaa 16 vuotta täyttäneille. Työpaikat jakaantuvat seuraavasti (yhteyshenkilön tiedot tehtävän kohdalla):

Perusturvaosasto 8 työpaikkaa
- kotihoito, 4 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: kotihoidon esimies Nina Hahtala, nina.hahtala@leppavirta.fi
- asumispalvelut, 4 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: palveluasumisen esimies Aila Paavilainen, aila.paavilainen@leppavirta.fi

Ympäristö- ja teknisten palveluiden osasto 6 työpaikkaa
- viheraluetyöt, 4 työpaikkaa,
Yhteyshenkilö: yhdyskuntainsinööri Anna-Kaisa Eskelinen, anna-kaisa.eskelinen@leppavirta.fi
- ateria- ja siivouspalvelut, 2 yhdistelmätyöntekijän työpaikkaa,
Yhteyshenkilö: vt. ateria- ja siivouspalvelujohtaja Kati Parkkonen, kati.parkkonen@leppavirta.fi

Sivistysosasto 2 työpaikkaa
- kirjasto 2 työpaikkaa,
Yhteyshenkilö: kulttuuri- ja vapaa-aikajohtaja Ann-Mari Karvinen, ann-mari.karvinen@leppavirta.fi

HAKUEHDOT

Kunnan 1-1,5 kk kesätyöpaikat on tarkoitettu 16 vuotta täyttäneille koululaisille ja opiskelijoille. Kirjaston työpaikkoihin alaikäraja on 18 vuotta.

Perusturvaosaston sekä ateria- ja siivouspalveluiden kesätöiden työhönotossa etusijalla ovat kunkin alan opiskelijat.

Kaikkien kunnan kesätyöpaikkojen työhönotossa etusijalla ovat sellaiset koululaiset ja opiskelijat, jotka eivät aiemmin ole olleet kunnan kesätöissä.

KESÄTYÖNTEKIJÄN PALKKA

Työntekijät palkataan pääsääntöisesti yhdeksi kuukaudeksi. Viheraluetehtävissä työsuhteen kesto on 1,5 kk.
Perusturvaosaston kesätöissä palkka on 1590,75 euroa kuukaudessa, työaika 38,75 tuntia viikossa.
Muissa kesätöissä palkka on 1046,36 euroa kuukaudessa, työaika tehtävästä riippuen 36,75 tai 38,75 tuntia viikossa.

KESÄTYÖN HAKEMINEN
Leppävirran kunnan kesätyöpaikat ovat haettavana 28.2.2020 klo 15.00 mennessä.

Kesätyöpaikkoihin haetaan 3.2.2020 alkaen. Toivomme hakemuksia ensisijaisesti sähköisen rekrytointijärjestelmän kautta osoitteesta www.kuntarekry.fi.

Täytä sähköinen hakemus työpaikkailmoituksen kohdasta "Hae työpaikkaa". Jos et ole aiemmin kirjautunut Kuntarekryyn, ohjelma pyytää sinua rekisteröitymään ensin, jonka jälkeen pääset kirjautumaan ja täyttämään hakemuksen.

Kirjoita lomakkeeseen kaikki tiedot koulutuksestasi sekä aiemmasta työkokemuksestasi (myös työssäoppimisjaksot). Hakulomakkeeseen ei liitetä erillistä ansioluetteloa. Täytä lomake huolellisesti.

Sähköiseen hakuun liittyviä lisätietoja: työllisyyskoordinaattori Jonna Torni-Holopainen, jonna.torni-holopainen@leppavirta.fi, p. 044 7975 057

Olemme mukana Vastuullinen kesäduuni - kampanjassa www.kesaduuni.org

Lisätietoja

http://www.leppavirta.fi

Tutustu työnantajaan

Tiedustelut sähköpostitse; kts. em. yhteyshenkilöt.

Leppävirran kunta
Osoite: Savonkatu 39, 79100 Leppävirta

Leppävirta on n. 10.000 asukkaan vireä ja nykyaikainen asuin- ja yrityskunta. Se sijaitsee valtatie 5:n ja Saimaan syväväylän varressa Kuopion eteläisenä naapurina. Leppävirta tarjoaa hyvine palveluineen turvallisen ja viihtyisän elinympäristön. Leppävirran kunta on savuton työpaikka.