Lähi- ja sairaanhoitajia (kuntoutus ja hoiva) - Lohjan kaupunki

Lähi- ja sairaanhoitajia (kuntoutus ja hoiva) - Lohjan kaupunki

Haemme lähihoitajia ja sairaanhoitajia 1-5 kuukauden pituisiin kesäajan vuosilomansijaisuuksiin Lohjan kaupungin Ikääntyneiden palveluiden asumispalveluyksiköihin ja terveyskeskuksen osastoille. Myös opiskelijat huomioidaan. Tarjoamme mielenkiintoisen ja haasteellisen työn moniammatillisissa tiimeissä.

Asumispalveluissa ja vanhainkodissa tarjoamme ympärivuorokautista hoivaa ja huolenpitoa ikääntyneille asukkaille. Terveyskeskuksen osastoilla hoidamme, mm. ortopedisiä, neurologisia, akuutteja geriatrisia sekä saattohoidossa olevia potilaita. Toimimme yhteistyössä asiakkaiden läheisten sekä heidän hoitoonsa liittyvien yhteistyökumppaneiden kanssa.

Lähihoitajan sijaisuuksissa opiskelijalta edellytetään riittävää määrää suoritettuja lähihoitaja- tai sairaanhoitajaopintoja (lähihoitajaopiskelijat suoritettuna hoiva- ja huolenpidon tutkinnon osa, sairaanhoitajaopiskelijat 60 op). Sairaanhoitajan sijaisuuksissa opiskelijoilta edellytetään vähintään 140 opintopistettä.

Muodollisen kelpoisuuden lisäksi odotamme hoitotyön osaamista, joustavuutta, ryhmätyöosaamista sekä asiakaslähtöistä ja kuntouttavaa työotetta. Lisäksi arvostamme kehittämismyönteistä työotetta, vanhustyön sekä akuuttihoitotyön kokemusta sekä tiimityöskentelyssä tarvittavia hyviä vuorovaikutustaitoja. Molempien kotimaisten kielten osaaminen katsotaan eduksi. Meillä on osaava, asiakastyöstä ja sen kehittämisestä kiinnostunut henkilökunta, joka perehdyttää sinut työhön.

Sijaiseksi valitun lääkehoidon osaaminen varmistetaan LOVe- lääkehoidon tentillä ja näytöillä. Asumispalveluissa, vanhainkodissa ja osastoilla tehdään kolmivuorotyötä. Sijaisuuksissa vaaditaan tartuntatautilain 48 §:n edellyttämää rokotussuojaa.

Haastatteluja ja valintoja voidaan tehdä jo hakuajan aikana.

Palkka määräytyy KVTES:n mukaan. Koeaika on puolet työsuhteen kestosta.

Lohjan kaupunki on savuton työnantaja.

Yhteystiedot:
Kaisankallio, Tupala ja Kotola, osastonhoitaja Kaisa Niskala puh. 050-3266508 tai kaisa.niskala@lohja.fi
Kultakodit, osastonhoitaja Pia Blomberg puh. 044-3692470 tai pia.blomberg@lohja.fi
Kultakartano, osastonhoitaja Tiina Rinkelo puh. 044-3695203 tai tiina.rinkelo@lohja.fi
Niilonpirtti, osastonhoitaja Birgitta Virolainen puh. 044-0456849 tai birgitta.virolainen@lohja.fi
Pentinkulma ja Kuntoutuskoti Mäntylä, osastonhoitaja Seija Erkkilä puh. 044-3741238 tai seija.erkkila@lohja.fi
Petäjäkoti, osastonhoitaja Terttu Piirainen puh. 044-5673293 tai terttu.piirainen@lohja.fi
Palvelukeskus Iltarusko, osastonhoitaja Nina Virtanen puh. 044-7674743 tai nina.virtanen@lohja.fi
Osasto 2, osastonhoitaja Marja Maja puh. 044-3740093, marja.maja@lohja.fi
Osasto 3, osastonhoitaja Soili Punkka puh. 044-3740053, soili.punkka@lohja.fi
Osasto 5, osastonhoitaja Marjo Okeke puh. 044-3742840, marjo.okeke@lohja.fi
Arviointiosasto, osastonhoitaja Maarit Aartti puh. 044-3742811, maarit.aartti@lohja.fi
Kuntoutus ja hoiva ylihoitaja Hannele Patjas puh. 044-3691121, hannele.patjas@lohja.fi

Lisätietoja

http://www.lohja.fi

Pyydämme jättämään ensisijaisesti sähköisen hakemuksen osoitteessa www.kuntarekry.fi määräaikaan mennessä. Voit myös toimittaa kirjallisen hakemuksen 29.5.2019 klo 15.00 mennessä osoitteeseen: Lohjan kaupunki/Lohja rekry, PL 71, 08101 Lohja. Kuoreen tunnus LOH-09-119-19.
Kirjallisia hakemuksia ei palauteta.

Lohjan kaupunki, Hyvinvointi, Ikääntyneiden palvelut
Osoite: Lohja

Lohja on turvallinen järvikaupunki läntisellä Uudellamaalla, lähellä suurkaupungin sykettä. Tapahtumarikas Lohja sijaitsee keskeisellä paikalla eteläistä Suomea, noin puolen tunnin päässä pääkaupunkiseudusta.
Viihtyisät asuinympäristöt, monipuolinen kulttuuri, korkeatasoinen osaaminen ja kilpailukykyinen elinkeinoelämä luovat edellytykset asukkaiden ja työntekijöiden hyvinvoinnille.
Lohjan väkiluku on noin 48 000 asukasta ja kaupungin palveluksessa työskentelee yli 3 000 työntekijää.

Tutustu työnantajaan