Lähihoitajia (asumispalv. ja os. vuosilomasij.) - Lohjan kaupunki

Haemme lähihoitajia, myös opiskelijat huomioidaan eri pituisiin vuosilomansijaisuuksiin Lohjan kaupungin Ikääntyneiden palveluiden asumispalveluyksiköihin ja terveyskeskuksen osastoille.

Asumispalveluissa tarjoamme ympärivuorokautista hoivaa ja huolenpitoa ikääntyneille asukkaille. Terveyskeskuksen osastoilla hoidamme, mm. ortopedisiä, neurologisia, akuutteja geriatrisia sekä saattohoidossa olevia potilaita. Toimimme yhteistyössä asiakkaiden läheisten sekä heidän hoitoonsa liittyvien yhteistyökumppaneiden kanssa.

Kelpoisuusehto: Lähihoitaja tai muu soveltuva sosiaali- ja terveysalan koulutus (laki 272/2005). Opiskelijalta edellytetään riittävää määrää suoritettuja lähihoitaja- tai sairaanhoitajaopintoja (lähihoitajaopiskelijat suoritettuna hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen -tutkinnon osa, sairaanhoitajaopiskelijat 60 op).

Lisäksi odotamme hoitotyön osaamista, joustavuutta, ryhmätyöosaamista sekä asiakaslähtöistä ja kuntouttavaa työotetta. Arvostamme myös kehittämismyönteistä työotetta, vanhustyön sekä akuuttihoitotyön kokemusta sekä tiimityöskentelyssä tarvittavia hyviä vuorovaikutustaitoja. Molempien kotimaisten kielten osaaminen katsotaan eduksi. Meillä on osaava, asiakastyöstä ja sen kehittämisestä kiinnostunut henkilökunta, joka perehdyttää sinut työhön.

Sijaiseksi valitun lääkehoidon osaaminen varmistetaan LOVe- lääkehoidon tentillä ja näytöillä. Asumispalveluissa ja osastoilla tehdään kolmivuorotyötä. Sijaisuuksissa vaaditaan tartuntatautilain 48 §:n edellyttämää rokotussuojaa.

Haastatteluja ja valintoja tehdään jo hakuajan aikana.

Palkka määräytyy KVTES:n mukaan. Koeaika on puolet työsuhteen kestosta.

Lohjan kaupunki on savuton työnantaja.

Yhteystiedot:
Kaisankallio, Tupala ja Kotola osastonhoitaja Kaisa Niskala puh. 050-3266508 tai kaisa.niskala@lohja.fi
Kultakodit, osastonhoitaja Pia Blomberg puh. 044-3692470 tai pia.blomberg@lohja.fi
Kultakartano, osastonhoitaja Tiina Rinkelo puh. 044-3695203 tai tiina.rinkelo@lohja.fi
Niilonpirtti, osastonhoitaja Birgitta Virolainen puh. 044-0456849 tai birgitta.virolainen@lohja.fi
Pentinkulma, osastonhoitaja Seija Erkkilä puh. 044-3741238 tai seija.erkkila@lohja.fi
Petäjäkoti ja Kuntoutuskoti Mäntylä, osastonhoitaja Marjo Okeke puh. 044-5673293 tai marjo.okeke@lohja.fi
Palvelukeskus Iltarusko, osastonhoitaja Nina Virtanen puh. 044-7674743 tai nina.virtanen@lohja.fi
Osasto 2 ja 3, osastonhoitaja Marja Lehtonen puh. 044-3740053, marja.lehtonen@lohja.fi
Osasto 5, Arviointiosasto ja varahenkilöstö osastot, osastonhoitaja Maarit Aartti puh. 044-3742811, maarit.aartti@lohja.fi
Kuntoutus ja hoiva ylihoitaja Hannele Patjas puh. 044-3691121, hannele.patjas@lohja.fi

Tutustu työnantajaan

Pyydämme jättämään ensisijaisesti sähköisen hakemuksen osoitteessa www.kuntarekry.fi määräaikaan mennessä. Voit myös toimittaa kirjallisen hakemuksen 1.12.2020 klo 15.00 mennessä osoitteeseen: Lohjan kaupunki/Lohja rekry, PL 71, 08101 Lohja. Kuoreen tunnus LOH-09-264-20. Kirjallisia hakemuksia ei palauteta.

Lohjan kaupunki, Kuntoutus ja hoiva
Osoite: Lohja, 08100 Lohja

Lohjan kaupunki - Savuton työpaikka