Skip to main content
test
Sairaanhoitajia, aspat ja os:t, vl-sijaiset 2022 - Lohjan kaupunki

Haemme sairaanhoitajia, myös opiskelijat huomioidaan eri pituisiin vuoden 2022 vuosilomansijaisuuksiin Lohjan kaupungin Ikääntyneiden palveluiden asumispalveluyksiköihin ja terveyskeskuksen osastoille.

Asumispalveluissa tarjoamme ympärivuorokautista hoivaa ja huolenpitoa ikääntyneille asukkaille. Terveyskeskuksen osastoilla hoidamme, mm. ortopedisiä, neurologisia, akuutteja geriatrisia sekä saattohoidossa olevia potilaita. Toimimme yhteistyössä asiakkaiden läheisten sekä heidän hoitoonsa liittyvien yhteistyökumppaneiden kanssa.

Kelpoisuusehto: Terveydenhuollon ammattihenkilöistä annetussa laissa (559/1994) säädetty laillistus. Sairaanhoitajaopiskelijalta edellytetään vähintään 140 opintopistettä.

Lisäksi odotamme hoitotyön osaamista, joustavuutta, ryhmätyöosaamista sekä asiakaslähtöistä ja kuntouttavaa työotetta. Arvostamme myös kehittämismyönteistä työotetta, vanhustyön sekä akuuttihoitotyön kokemusta sekä tiimityöskentelyssä tarvittavia hyviä vuorovaikutustaitoja. Molempien kotimaisten kielten osaaminen katsotaan eduksi. Meillä on osaava, asiakastyöstä ja sen kehittämisestä kiinnostunut henkilökunta, joka perehdyttää sinut työhön.

Sijaiseksi valitun lääkehoidon osaaminen varmistetaan LOVe- lääkehoidon tentillä ja näytöillä. Asumispalveluissa ja osastoilla tehdään kolmivuorotyötä, mutta hakija voi esittää toiveensa työvuorojen suhteen. Sijaisuuksissa vaaditaan tartuntatautilain 48 §:n edellyttämää rokotussuojaa.

Haastatteluja ja valintoja tehdään jo hakuajan aikana.

Sairaanhoitajan tehtäväkohtainen palkka on 2539,66 €/kk. Lisäksi maksetaan vuorolisät ja mahdolliset kokemuslisät. Opiskelijoilta vähennetään tehtäväkohtaisesta palkasta opintosuoritukseen perustuva epäpätevyysprosentti, joka on maksimissaan 10.

Palkka määräytyy SOTE-sopimuksen mukaan. Koeaika on puolet työsuhteen kestosta.

Lohjan kaupunki on savuton työnantaja.

Yhteystiedot:
Kaisankallio, Tupala ja Kotola, osastonhoitaja Kaisa Niskala puh. 050-3266508, kaisa.niskala@lohja.fi
Kultakodit, osastonhoitaja Pia Blomberg puh. 044-3692470, pia.blomberg@lohja.fi
Kultakartano, osastonhoitaja Tiina Rinkelo puh. 044-3695203, tiina.rinkelo@lohja.fi
Niilonpirtti, osastonhoitaja Birgitta Virolainen puh. 044-0456849, birgitta.virolainen@lohja.fi/tiina.rinkelo@lohja.fi
Pentinkulma, osastonhoitaja Seija Erkkilä puh. 044-3741238, seija.erkkila@lohja.fi
Petäjäkoti, osastonhoitaja Linda Böling puh. 044-5673293, linda.boling@lohja.fi
Kuntoutuskoti Mäntylä, apulaisosastonhoitaja Emmi Jokinen puh. 044 374 0016, emmi.jokinen@lohja.fi
Palvelukeskus Iltarusko, osastonhoitaja Nina Virtanen puh. 044-7674743, nina.virtanen@lohja.fi
Osasto 2 ja 3, osastonhoitaja Nina Tuuras puh. 044-3740053
Osasto 5, Arviointiosasto, osastonhoitaja Maarit Aartti puh. 044-3742811, maarit.aartti@lohja.fi
Kuntoutus ja hoiva ylihoitaja Hannele Patjas puh. 044-3691121, hannele.patjas@lohja.fi

Tutustu työnantajaan

Yhteystietomme

Pyydämme jättämään ensisijaisesti sähköisen hakemuksen osoitteessa www.kuntarekry.fi määräaikaan mennessä. Voit myös toimittaa kirjallisen hakemuksen 3.6.2022 klo 15.00 mennessä osoitteeseen: Lohjan kaupunki/Lohja rekry, PL 71, 08101 Lohja. Kirjallisia hakemuksia ei palauteta. Kuoreen tunnus LOH-09-371-21.

Lisätietoja

Lohjan kaupunki, Kuntoutus ja hoiva
Osoite: Lohja, 08100 Lohja
Lohjan kaupunki - Savuton työpaikka Lohjan kaupunki - UNICEF lapsiystävällinen kunta

Sinulle suositellut työpaikat