Skip to main content
test
Suuhygienisti, kesätyö - Sosiaali- ja terveystoimiala

Suuhygienisti tai suuhygienisti opiskelija – tule meille kesätöihin tekemään ja kokemaan monipuolisia työtehtäviä!

Suuhygienisti tai suuhygienisti opiskelija - tule meille kesätöihin tekemään ja kokemaan monipuolisia työtehtäviä!

Tarjoamme mielenkiintoisen ja merkityksellisen työn, jossa pääset edistämään ja hoitamaan asiakkaiden suun ja hampaiden terveyttä. Suuhygienisti työskentelee moniammatillisessa tiimissä hoitotyön asiantuntijana ja kohtaa työssään kaiken ikäisiä asiakkaita.

Suuhygienistin palkkaus koostuu tehtäväkohtaisesta palkasta ja työkokemukseen perustuvasta kokemuslisästä. Jos työsuhteesi kestää vähintään kuukauden, saat käyttöösi Helsingin kaupungin monipuoliset työsuhde-edut, joita ovat mm. työterveyshuolto, työsuhdematkaetu, mahdollisuus työsuhdeasuntoon sekä tuki liikunta- ja kulttuuriharrastusten pariin.

Etsimme kesäsijaisia kesälomakaudelle (1.5.-30.9.). Kesätyötä on tarjolla eri puolilla Helsinkiä eri hoitoloissa ja toiminnoissa. Ilmoitathan hakulomakkeessa, mikä yksikkö kiinnostaa sinua eniten. Teemme valintapäätöksiä jo hakuaikana.


Kelpoisuusehto:

Suuhygienistin ammattikorkeakoulututkinto tai vastaava aiempi tutkinto (ylempi hammashoitaja tai hammashuoltaja).

Sijaisuuksiin voivat hakea myös valmistuvat suuhygienistit, joilla on opintopisteitä vähintään 180.

Tehtävässä edellytetään valmistuneiden osalta terveydenhuollon ammattihenkilöstä annetun lain 559/1994 mukaista laillistusta Suomessa.

Kielitaitovaatimuksena on suomen kielen hyvä suullinen ja tyydyttävä kirjallinen taito.

Tehtävässä edellytetään tartuntatautilain 48 §:n mukaista rokotussuojaa.

Lisätietoja

https://www.hel.fi/fi/sosiaali-ja-terveyspalvelut/toihin-meille

  • Sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala, Terveys- ja päihdepalvelut, Suun terveydenhuolto
  • TyöpaikkaMääräaikainen
  • SOTEPE-02-102-24
  • 10
  • 1.5.2024 - 30.9.2024
  • 2811,44 €/kk
  • 19.2.2024 09:00 - 31.5.2024 16:00
  • UusimaaHelsinkiKunta
Yhteystietomme

Haagan THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Annamari Santaharju annamari.santaharju@hel.fi, p. 0503413006
Pohjoisen THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Tiia Aalto tiia.aalto@hel.fi, p. 050 3400 533
osastonhoitaja Minna Kivelä minna.kivela@hel.fi, p. 050 340 1241
Kalasataman THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Mari Niskakangas mari.niskakangas@hel.fi, p. 0405337322 osastonhoitaja Marjatta Siitonen marjatta.siitonen@hel.fi, p. 040 178 3472
Myllypuron THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Tanja Palsanen tanja.palsanen@hel.fi, p. 040 726 8168
Keskustan THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Pia Honkala pia.honkala@hel.fi, p. 0406646367
Vuosaaren THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Hanne Hukka hanne.hukka@hel.fi, p. 040 758 6352
Oikominen:
osastonhoitaja Jaana Autio jaana.autio@hel.fi, p. 040 653 1660
osastonhoitaja Eija Äijälä eija.aijala@hel.fi, p. 040 664 2469
Suu- ja hammaskeskus, perushoidon yksikkö:
osastonhoitaja Paula Nurro paula.nurro@hel.fi, p. 040 665 8648
ts. osastonhoitaja Kati Vartiainen kati.vartiainen@hel.fi, p. 040 336 0433
SEHYK Helsinki
osastonhoitaja Heini Nevasto heini.nevasto@hel.fi, p. 040 508 4031
Ostopalvelut
osastonhoitaja Ulla Huimasalo ulla.huimasalo@hel.fi, p. 050 341 3123
Asiakaspalvelukeskus
asiakaspalveluesihenkilö Amene Arai amene.arai@hel.fi, p. 0503400686

Tietoa organisaatiosta

Hammashoito Helsingin kaupungilla

Meillä hammashoidossa työskentelee yli 700 suun terveydenhuollon ammattilaista eri puolilla kaupunkia. Hoidamme hampaiden ja suun terveyttä 27 hammashoitolassa ympäri kaupunkia:

-Haagan THK:ssa sijaitsevat Haagan, Malminkartanon, Munkkiniemen ja Pitäjänmäen hammashoitolat.

-Kalasataman THK:ssa sijaitsevat Herttoniemenrannan, Kalasataman, Laajasalon ja Porolahden hammashoitolat sekä Kallion perhekeskuksen neuvolahammashoito.

-Keskustan THK:ssa sijaitsevat Kivelän, Lauttasaaren ja Vironniemen hammashoitolat.

-Myllypuron THK:ssa sijaitsevat Kivikon, Kontulan ja Myllypuron hammashoitolat, Itäkadun perhekeskuksen neuvolahammashoitola sekä liikkuva suunhoitoyksikkö Liisu.

-Pohjoisen THK1:ssä sijaitsevat Jakomäen, Malmin, Pihlajamäen, Puistolan ja Suutarilan hammashoitolat

-Pohjoisen THK2:ssa sijaitsevat Maunulan, Oulunkylän ja Paloheinän hammashoitolat

-Vuosaaren THK:ssa sijaitsevat Vuosaaren hammashoitola ja Vuosaaren perhekeskuksen neuvolahammashoito

-Suu ja hammaskeskus ja Suun erikoishoidon yksikkö SEHYK

-Asiakaspalvelukeskus

Peruspalveluja ovat ennaltaehkäisevä suun terveydenhoito, tarkastukset, terveydenedistäminen sekä suun ja hampaiden sairauksien tutkiminen ja hoito. Perushoitoa ovat esimerkiksi hampaiden paikkaukset ja poistot sekä hammaskivenpoisto. Oikomishoito on keskitetty Kalasataman, Kivelän, Malmin, Pihlajamäen ja Vuosaaren hoitoloihin ja suun erikoishoitoa tarjoaa Suun erikoishoidon yksikkö SEHYK.

Sijainti
Rautalammintie 2
00530 Helsinki

Tutustu työnantajaan
Hae työpaikkaa
Sinulle suositellut työpaikat
Pikalinkit
Suosituimmat maakunnat Uusimaa Varsinais-Suomi Pohjois-Pohjanmaa Pirkanmaa Pohjois-Savo Näytä kaikki
Suosituimmat kunnat Turku Oulu Espoo Lahti Jyväskylä Näytä kaikki
Suosituimmat ammattialat Opetus- ja kulttuuriala Terveydenhuoltoala Hallinto- ja toimistotyö Sosiaaliala Tekninen ala Näytä kaikki
Suosituimmat tehtäväalueet Sairaanhoitajat ja terveydenhoitajat Varhaiskasvatuksen muut tehtävät Lähi- ja perushoitajat Aineenopettajat ja lehtorit Luokanopettajat Näytä kaikki
Sivun tiedot
Kuntarekry Kuntarekry-logo

Kuntarekrystä löytyy tuhansia avoimia työpaikkoja kaikkialta Suomesta.

Työnhakijoille tarjoamme työvälineet työpaikkojen, sijaisuuksien ja keikkatöiden hakemiseen sekä tietoa työskentelystä kuntaorganisaatioissa ja hyvinvointialueilla.

Työnantajille - kunnille, kaupungeille, hyvinvointialueille, kuntayhtymille ja kuntien omistamille yrityksille - tarjoamme rekrytoinnin ohjelmisto- ja asiantuntijapalveluja, jotka sopivat ulkoiseen ja sisäiseen rekrytointiin sekä sijaisuuksien hallintaan.

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käyttäjäkokemuksen parantamiseen. Käyttämällä palvelua hyväksyt evästeiden käytön. Katso palvelun tietosuojaseloste, tietosuojalauseke sekä saavutettavuusseloste.

Palautetta sivustosta voit lähettää osoitteeseen: tuki@kuntarekry.fi tai lomakkeella.

Eväste-asetukset

Löydät meidät myös täältä:
Grade Solutions Oy Grade Solutions Oy -logo

Kuntarekry-palvelun tuottaa Grade Solutions Oy.