Tarjoudu töihin Ekamiin - Kotkan - Haminan seudun koulutuskuntayhtymä

Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto tarjoaa monipuolisesti töitä sekä opetuspuolella että sisäisissä palveluissa. Nuorten ja aikuisten opettajien, kouluttajien ja opetusta avustavan henkilöstön lisäksi Ekamissa työskentelee ruokapalvelujen, kiinteistöpalvelujen, tietohallintopalvelujen, hallinto- ja talouspalvelujen (mm. talousasiat, henkilöstöasiat, viestintä ja markkinointi) ammattilaisia.

Mikäli sinulle sopivaa tehtävää ei ole avoinna, voit jättää avoimen hakemuksen. Avointa hakemusta ei oteta huomioon kohdistetuissa haussa olevissa rekrytoinneissa, mutta ne ovat rekrytoivien esimiestemme käytettävissä.

Tarjoutumalla töihin Etelä-Kymenlaakson ammattiopistoon ilmaiset kiinnostuksesi päästä mukaan osaavaan joukkoomme. Otamme yhteyttä, mikäli Sinulle sopiva työtehtävä avautuu. Hakemuksesi on voimassa hakijapankissa puoli vuotta sen jättöpäivämäärästä.

Koulutus- ja tutkintoedellytykset määräytyvät tarjottavien työtehtävien mukaan. Ansioluettelo tai CV sekä tutkinto- ja työtodistukset pyydetään haastatteluun kutsuttavilta.

Lisätietoja

http://www.ekami.fi

Tutustu työnantajaan

Lisätietoja työtehtävistä ja työskentelystä Ekamissa antavat:
Ammatillinen koulutus:
- Tekniikan ja liikenteen alat: apulaisrehtori Kimmo Kallioniemi, kimmo.kallioniemi @ ekami.fi
- Hyvinvointi- ja palvelualat: apulaisrehtori Ulla Jaskari, ulla.jaskari @ ekami.fi
- Työelämäpalvelut ja kehittäminen: apulaisrehtori Annu Jokela-Ylipiha, annu.jokela-ylipiha @ ekami.fi
Rannikkopajat
- Työpajatoiminta: työpajajohtaja Virpi Jonsson, virpi.jonsson @ ekami.fi
Sisäiset palvelut:
- Talous- ja hallintopalvelut: talous- ja hallintojohtaja Tuija Korpela, tuija.korpela @ ekami.fi
- HR-palvelut: henkilöstöjohtaja Jyyni Postila-Sutinen, jyyni.postila-sutinen @ ekami.fi
- Tietohallintopalvelut: vs. tietohallintopäällikkö Juha Posti, juha.posti @ ekami.fi
- Toimitilapalvelut: toimitila- ja hankintapäällikkö Harri Laine, harri.laine @ ekami.fi
- Ruokapalvelut: ruokapalvelupäällikkö Sari Roininen, sari.roininen @ ekami.fi

Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto
Osoite: Hamina, Kotka

Kotkan - Haminan seudun koulutuskuntayhtymäkonserni (Ekami) järjestää laadukkaita ammatillisen koulutuksen ja työpajatoiminnan palveluja seudun nuorille, aikuisille ja työyhteisöille. Kuntayhtymän tulosalueita ovat Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto, Rannikkopajat sekä yhtymäpalvelut. Ekami-konsernissa opiskelee vuosittain noin 8000 opiskelijaa. Rannikkopajat järjestää nuorten ja aikuisten työpajatoimintaa sekä etsivää nuorisotyötä yli 1000 asiakkaalle vuodessa. Kotka-Haminan seudun koulutuskuntayhtymän muodostamaan konserniin kuuluvat myös henkilöstön kehittämis- ja koulutuspalveluja tarjoava Etelä-Kymenlaakson aikuiskoulutus Oy (Ekami Consulting Oy) sekä teknologiateollisuuden oppimisympäristöjen kehittämistä toteuttava Primus High Tech Oy. Kuntayhtymän liikevaihto vuonna 2018 oli 31,1 miljoonaa euroa ja vuoden 2019 tavoitteena on 30,2 miljoonan euron liikevaihto. Ekamilla on neljä kampusta: Koteko, Katariina, Malminki ja Hamina; henkilöstöä koulutuskuntayhtymässä on noin 350.

Henkilöstöetuina tarjoamme mm. lounasruokailumahdollisuuden henkilöstöhinnoilla ja lakisääteistä laajemman työterveyshuollon sekä kulttuuri- ja liikuntaedun. Ekamin työntekijöiden käytössä olevat maksuttomat Kuntayhtymän liikuntapaikat sekä monipuolinen tyky-toiminta edesauttavat henkilöstön hyvinvointia niin töissä kuin vapaalla. Ekami toimii Savuton työpaikka -periaatteen mukaisesti.