Varhaiskasvatuksen opettaja - Raahen kaupunki

Raahe on Pohjois-Pohjanmaan toiseksi suurin kaupunki. Merellinen luonto ja kaunis saaristo tarjoavat erinomaiset ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet. Lapsiperheille kaupunki on turvallinen asuinpaikka, jossa peruspalvelut ovat kunnossa. Raahessa on hyvä asua, elää ja yrittää.

Haemme varhaiskasvatuksen opettajia pitempiin, eri mittaisiin sijaisuuksiin toimikaudelle 2021 - 2022. Keväällä aiemmin hakeiden hakemukset huomioidaan.

Toivomme hakijalta pontta tarttua uusiin haasteisiin, sitoutuneisuutta alueeseen ja työhön sekä sen kehittämiseen. Ammattiosaamisen lisäksi yhteistyö- sekä työyhteisötaidot ovat edellytyksenä tehtävän hoitamiselle. Sitoutuminen Raahen kaupungin varhaiskasvatuspalveluiden yhteisten tavoitteiden toteutumiseksi sekä perehtyneisyys Varhaiskasvatussuunnitelman perusteisiin edellytetään.

Kelpoisuusvaatimuksena on Varhaiskasvatuslain (540/2018) mukainen kelpoisuus.

Valitun tulee esittää ennen toimen vastaanottamista lain 504/2002 mukainen rikosrekisteriote.

Hakuaika loppuu 14.4.2021 klo 12.00

Hakemukset toimitetaan ensisijaisesti kuntarekry.fi :n kautta.

Työsuhteissa noudatetaan lain mukaista koeaikaa.

Raahen kaupunki on savuton työpaikka.

Lisätietoja antaa: Päiväkotien johtajat

Lisätietoja

https://www.raahe.fi/varhaiskasvatus

Tutustu työnantajaan

Antinkankaan päiväkoti: Marja Koistinen marja.koistinen@raahe.fi
Kummatin päiväkoti: Sinikka Majanen sinikka.majanen@raahe.fi
Lybeckerinpuiston päiväkoti: Hanna Korpela hanna.korpela@raahe.fi
Ollinsaaren päiväkoti: Annu Äijälä-Ketonen annu.aijala-ketonen@raahe.fi
Pattasten päiväkoti: Johanna Juola johanna.juola@raahe.fi
Saloisten päiväkoti: Eija Saarela eija.saarela@raahe.fi
Satulehdon päiväkoti: Ritva Jakkula ritva.jakkula@raahe.fi

Raahen kaupunki, Tulevaisuuslautakunnan alainen toimiala, Varhaiskasvatus
Osoite: Rantakatu 50 D, Brain Center, 1. krs., 92101 Raahe

Raahe on kasvava ja kehittyvä n. 25 000 asukkaan hyvien harrastusmahdollisuuksien ja edullisen asumisen teollisuus- ja satamakaupunki Perämeren rannikolla. Raahen kaupunki on savuton työpaikka.

Sinulle suositellut työpaikat