Skip to main content
test
Lähihoitajia, aspat ja osastot, vl-sijaiset 2022 - Lohjan kaupunki

Haemme lähihoitajia, myös opiskelijat huomioidaan eripituisiin vuoden 2022 vuosilomansijaisuuksiin Lohjan kaupungin Ikääntyneiden palveluiden asumispalveluyksiköihin ja terveyskeskuksen osastoille.

Asumispalveluissa tarjoamme ympärivuorokautista hoivaa ja huolenpitoa ikääntyneille asukkaille. Terveyskeskuksen osastoilla hoidamme, mm. ortopedisiä, neurologisia, akuutteja geriatrisia sekä saattohoidossa olevia potilaita. Toimimme yhteistyössä asiakkaiden läheisten sekä heidän hoitoonsa liittyvien yhteistyökumppaneiden kanssa.

Kelpoisuusehto: Lähihoitaja tai muu soveltuva sosiaali- ja terveysalan koulutus (laki 272/2005). Opiskelijalta edellytetään riittävää määrää suoritettuja lähihoitaja- tai sairaanhoitajaopintoja (lähihoitajaopiskelijat suoritettuna hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen -tutkinnon osa, sairaanhoitajaopiskelijat 60 op).

Lisäksi odotamme hoitotyön osaamista, joustavuutta, ryhmätyöosaamista sekä asiakaslähtöistä ja kuntouttavaa työotetta. Arvostamme myös kehittämismyönteistä työotetta, vanhustyön sekä akuuttihoitotyön kokemusta sekä tiimityöskentelyssä tarvittavia hyviä vuorovaikutustaitoja. Molempien kotimaisten kielten osaaminen katsotaan eduksi. Meillä on osaava, asiakastyöstä ja sen kehittämisestä kiinnostunut henkilökunta, joka perehdyttää sinut työhön.

Sijaiseksi valitun lääkehoidon osaaminen varmistetaan LOVe- lääkehoidon tentillä ja näytöillä. Asumispalveluissa ja osastoilla tehdään kolmivuorotyötä, mutta hakija voi esittää toiveensa työvuorojen suhteen. Sijaisuuksissa vaaditaan tartuntatautilain 48 §:n edellyttämää rokotussuojaa.

Haastatteluja ja valintoja tehdään jo hakuajan aikana.

Lähihoitajan tehtäväkohtainen palkka on 2241,85 €/kk. Lisäksi maksetaan vuorolisät ja mahdolliset kokemuslisät. Opiskelijoilta vähennetään tehtäväkohtaisesta palkasta opintosuoritukseen perustuva epäpätevyysprosentti, joka on maksimissaan 10.

Palkka määräytyy SOTE-sopimuksen mukaan. Koeaika on puolet työsuhteen kestosta.

Lohjan kaupunki on savuton työnantaja.

Yhteystiedot:
Kaisankallio, Tupala ja Kotola, osastonhoitaja Kaisa Niskala puh. 050-3266508, kaisa.niskala@lohja.fi
Kultakodit, osastonhoitaja Pia Blomberg puh. 044-3692470, pia.blomberg@lohja.fi
Kultakartano, osastonhoitaja Tiina Rinkelo puh. 044-3695203, tiina.rinkelo@lohja.fi
Niilonpirtti, osastonhoitaja Birgitta Virolainen puh. 044-0456849, birgitta.virolainen@lohja.fi/tiina.rinkelo@lohja.fi
Pentinkulma, osastonhoitaja Seija Erkkilä puh. 044-3741238, seija.erkkila@lohja.fi
Petäjäkoti, apulaisosastonhoitaja Emmi jokinen puh. 044 374 0016, emmi.jokinen@lohja.fi
Kuntoutuskoti Mäntylä, osastonhoitaja Linda Böling puh. 044-5673293, linda.boling@lohja.fi
Palvelukeskus Iltarusko, osastonhoitaja Nina Virtanen puh. 044-7674743 tai nina.virtanen@lohja.fi
Osasto 2 ja 3, osastonhoitaja puh. 044 374 0053
Osasto 5 ja Arviointiosasto, osastonhoitaja Maarit Aartti puh. 044-3742811, maarit.aartti@lohja.fi
Kuntoutus ja hoiva ylihoitaja Hannele Patjas puh. 044-3691121, hannele.patjas@lohja.fi

Tutustu työnantajaan

Yhteystietomme

Pyydämme jättämään ensisijaisesti sähköisen hakemuksen osoitteessa www.kuntarekry.fi määräaikaan mennessä. Voit myös toimittaa kirjallisen hakemuksen 3.6.2022 klo 15.00 mennessä osoitteeseen: Lohjan kaupunki/Lohja rekry, PL 71, 08101 Lohja. Kuoreen tunnus LOH-09-370-21. Kirjallisia hakemuksia ei palauteta.

Lisätietoja

Lohjan kaupunki, Kuntoutus ja hoiva
Osoite: Lohja, 08100 Lohja
Lohjan kaupunki - Rökfri arbetsplats Lohjan kaupunki - UNICEF en barnvänlig kommun

Rekommenderade jobb