Sairaanhoitajia eripituisiin sijaisuuksiin kevään ajalle

TAMPEREEN YLIOPISTOLLINEN SAIRAALA

Rekrytoimme osaavia sairaanhoitajia eripituisiin sijaisuuksiin Taysin eri yksiköihin korona-pandemian aikana.

Haemme tutkinnon suorittaneita sairaanhoitajia eri erikoisaloille.

Sijaisuudet tarjoavat mahdollisuuden kehittää asiantuntijuuttasi poikkeustilanteen hoidollisissa tehtävissä eri yksiköissämme. Tukenasi toimii moniammatillinen tiimi ja saat tarvittavan perehdytyksen tehtävään.
Voit esittää toiveesi sijaisuuden pituudesta ja ajankohdasta. Työtä tehdään kolmessa vuorossa.

Hakukelpoisuus: Kelpoisuusehtona on laillistettu sairaanhoitaja.

Noudatettava työ- tai virkaehtosopimus: KVTES

Vaadittavat todistukset: Valitulla tulee olla voimassa tartuntatautilain (1227/2016) 48 §:n mukainen rokotesuoja ja 55 §:n mukainen hengityselinten tuberkuloosia koskeva selvitys.

Tiedustelut:

Tays Keskussairaala, gastroenterologian vastuualue

Haemme sairaanhoitajia ja sairaanhoitajaopiskelijoita eripituisiin sijaisuuksiin Taysin gastroenterologian vastuualueelle, jossa hoidetaan gastroenterologisia -ja kirurgisia potilaita. Potilaista suuri osa on päivystyspotilaita sekä syöpäpotilaita. Vastuualueella on kolme vuodeosastoa pitäen sisällään myös vuodeosastovalvonnat sekä poliklinikan. Ensisijaisesti haemme sijaisia vuodeosastoille.

Ajalle: aloitus pikimmiten - 1.10.2021
Yhteyshenkilöt:
Ylihoitaja Kaija Leino, puh. 040 731 2377 tai kaija.leino@pshp.fi
HR-päällikkö Teija Liimatainen, , puh. 050 388 6020 tai teija.liimatainen@pshp.fi.
gastroenterologinen vuodeosasto 1, osastonhoitaja Marianne Suurkari, puh. 03 311 69327,
gastroenterologinen vuodeosasto 2, osastonhoitaja Nina Törmänen, puh. 050 515 0259, gastroenterologinen vuodeosasto 3, osastonhoitaja Anne Rintala, puh. 03 311 65817
Voit hakea sijaisuutta gastroenterologian vastuualueella myös suoritettuasi 140 opintopistettä opinnoissasi
Tays Keskussairaala, sisätautien sekä keuhko-, iho- ja allergiasairauksien vastuualueet
Yhteyshenkilö: ylihoitaja Riitta Koponen, puh. 03 311 63107 tai riitta.koponen@pshp.fi, yhteydenotot klo 8-16

Tays Keskussairaala, allergiakeskus
Ajalle: aloitus pikimmiten
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Terhi Rantalainen, puh. 03 311 65413, terhi.rantalainen@pshp.fi

Tays Keskussairaala, onkologinen lääketutkimusyksikkö
Ajalle: aloitus pikimmiten (viimeistään toukokuussa) ja kesto sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilöt: Koordinoiva tutkimushoitaja Marjo Koivisto, marjo.koivisto@pshp.fi
Ensisijaisesti tutkinnon suorittaneet. Toivomme kokemusta syövänhoidosta ja/tai tutkimushoitajan työstä.

Tays Keskussairaala, verisairauksien keskus
Ajalle: 1.5.-30.8.2021
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Sakari Pihlaja, puh. 03 311 67559, sakari.pihlaja@pshp.fi

Tays Keskussairaala, sisätautien ja reumakeskuksen vuodeosasto
Ajalle: 1.3.-31.8.2021
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Kirsi Formisto, puh. 03 311 63150, kirsi.formisto@pshp.fi

Tays Keskussairaala, korva- ja suusairauksien vastuualue / neurokirurgian yksikkö
Ajalle: aloitus sopimuksen mukaan - 30.5.2021 asti (jatko kesälle mahdollinen)
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Paula Mertanen, apulaisosastonhoitaja Suvi Laiho ja ylihoitaja Eila Tuomisto, etunimi.sukunimi@pshp.fi

Tays Keskussairaala, tuki- ja liikuntaelinkeskuksen vuodeosasto
Ajalle: pikimmiten - 30.4.2021
Yhteyshenkilöt: Osastonhoitajat Hanna Aho, hanna.aho@pshp.fi ja Vuokko Metsäpelto, vuokko.metsapelto@pshp.fi

Tays Keskussairaala, neurologian vuodeosasto
Ajalle: 1.3.-30.9.2021
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Tuula Suikkanen, puh. 03 311 69930, tuula.suikkanen@pshp.fi

Tays Keskussairaala, silmätautien poliklinikka (toivotaan valmiutta 3-vuorotyöhön)
Ajalle: 1.4.-30.9.2021
Yhteyshenkilöt: osastonhoitaja Pauliina Wallius-Reinvall, puh. 03 311 66604, pauliina.wallius.reinvall@pshp.fi

Tays Hatanpää, geriatrian, leikkaustoiminnan sekä sisätautien vastuualueet
Yhteyshenkilöt: ylihoitaja Anu Nyman, puh. 03 3115 8208 tai anu.nyman@pshp.fi, yhteydenotot klo 8-16 tai ylihoitaja Liisa Niemi, puh. 044 485 8084 tai liisa.niemi@pshp.fi (leikkaustoiminta)

Tays Pitkäniemi, autismi-, nuorten- ja psykososiaalinen kuntoutusyksikkö, kesto sopimuksen mukaan
Yhteyshenkilö: osastonhoitaja Anne-Mari Saloniemi, puh. 044 485 9047

Olemme henkilökohtaisesti yhteydessä sopiviin hakijoihin.

Hakumenettely: Täytä sähköinen avoin hakemus alla olevan linkin kautta.

Lisää hakulomakkeen Lisätiedot-kohtaan (s. 2) tiedot tutkinnon suuntautumisvaihtoehdosta, mistä yksiköistä olet kiinnostunut ja millä ajanjaksolla olet käytettävissä sijaisuuksiin.

Hakuaika päättyy 6.4.2021 klo 14.30.

Lisätietoja

https://www.tays.fi/fi-FI/Sairaanhoitopiiri/Meille_toihin

Tutustu työnantajaan

Kts. tarkemmat yhteystiedot ilmoitustekstistä.

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri
Osoite: Elämänaukio 2, 33520 Tampere