Skip to main content
test
Varhaiskasvatuksen tehtävien sijaisuudet - Pieksämäen kaupunki

Oletko kiinnostunut työstä pienten lasten parissa? Tarvitsemme ajoittain sijaisia seuraaviin tehtäviin: perhepäivähoitaja, varhaiskasvatuksen avustaja, varhaiskasvatuksen lastenhoitaja ja varhaiskasvatuksen opettaja. Jos olet kiinnostunut sijaisuuksista tai keikkatyöstä, jätä meille avoin hakemus ja kerro minkälaiset tehtävät sinua kiinnostavat. Sijaisuudet ja määräaikaiset tehtävät voivat olla kestoltaan 1pv - 1 v. Odotamme hakemustasi!

Lisätietoja

https://www.kuntarekry.fi/fi/tyonantajat/pieksamaen-kaupunki/

Tutustu työnantajaan

Yhteystietomme

Päiväkodin johtajat:
Anne Ihalainen (Maaselän ja Nenonpellon päiväkoti) anne.ihalainen@pieksamaki.fi, p. 044 588 3834
Jaana Halonen (Hiekanpään päiväkoti) jaana.halonen@pieksamaki.fi, p. 044 088 2335
Marjut Kantanen (Tahiniemen ja Kontiopuiston päiväkoti) marjut.kantanen@pieksamaki.fi, p. 044 088 2324
Palveluesimiehet:
Riitta Kiviranta (perhepäivähoito) riitta.kiviranta@pieksamaki.fi, p. 044 588 3306
Tea Tenhunen (perhepäivähoito) tea.tenhunen@pieksamaki.fi, p. 044 588 3404
Varhaiskasvatusjohtaja Jaakko Roitto, jaakko.roitto@pieksamaki.fi, p. 040 508 7008

Lisätietoja

Pieksämäen kaupunki, Sivistystoimi, Varhaiskasvatus

Pieksämäki on n. 17 500 asukkaan kaupunki Etelä-Savossa. Kaupunki on tunnettu rautateiden risteyspaikkakunta ja se sijaitsee hyvien liikenneyhteyksien varrella keskellä Suomea.

Hyvinvointipalvelut ja teknologiateollisuus ovat Pieksämäellä johtavia aloja. Myös kauppa ja muut palvelut ovat suuria työllistäjiä. Teollisuudesta elantonsa saa runsas neljännes pieksämäkeläisistä.

Kaupungin pinta-ala on 1 836,4 km², josta vesialuetta 266,0 km². Pieksämäen alueella on yli 400 järveä. Luontoihmiselle Pieksämäki onkin ihanteellinen asuinpaikka. Pieksämäen järvialueilta löytyy hyviä kalavesiä ja vaihtelevia melontareittejä. Patikointi- ja talvella hiihtoreitit ovat erinomaisessa kunnossa. Muutaman kilometrin päässä kaupungin keskustasta huokuu jo erämaanrauhaa.


Osoite: Kauppakatu 1, 76100 Pieksämäki

Sinulle suositellut työpaikat